46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Maja Tartanus z klasy 6c finalistką 3. Edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU  PLASTYCZNEGO

„ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH”

Trzecia edycja konkursu, organizowana pod hasłem „Przywróćmy tradycyjne sady”, poświęcona byla tematyce ratowania starych odmian drzew owocowych, a tym samym zwiększania różnorodności biologicznej polskiej przyrody. „Świat oczami młodych” to okazja dla młodzieży do samodzielnego zaprojektowania znaczków! Dostrzegając wagę tematu, konkurs patronatami honorowymi objęli Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem.

W tym roku na konkurs napłynęło ponad 1400 prac. Spośród nich Komisja wyłoniła 33 najlepsze prace. Zgodnie z regulaminem przyznane zostały 3 nagrody główne oraz 10 wyróżnień I stopnia. Dodatkowo Komisja podjęła decyzję o przyznaniu 20 wyróżnień II stopnia.

W dniu 27 września 2019 w siedzibie warszawskiego BOŚ Banku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Tego dnia  zostały wprowadzone do obiegu 3 znaczki pocztowe o wartości 3,30 zł każdy, emisji „Świat oczami młodych”. Na znaczkach przedstawiono prace plastyczne, którym przyznano nagrody główne. Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 51 x 39,5 mm, w nakładzie 100.000 szt. Z tej okazji została wydana koperta FDC.

            Maja Tartanus z klasy 6c uzyskała w konkursie bardzo wysokie miejsce – otrzymując wyróżnienie I stopnia. Oprócz nagród rzeczowych, dyplomów otrzymała również bloczek 9 znaczków z wizerunkiem swojej pracy. Do konkursu uczennice przygotowywał nauczyciel plastyki Paweł Legięcki.

Skip to content