46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W dniu 15 maja 2026 roku w budynku B naszej szkoły został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Czytelniczy „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA” dla klas 5 i 6. Wzięli w nim udział następujący uczniowie, którzy przeczytali wybrane przez siebie fragmenty tekstu literackiego (proza lub poezja):
KLASA 5 A:
• Aleksander Lula
KLASA 5 B:
• Bahdan Luhin
• Olga Moroz
• Aleksander Pękala
KLASA 5 C:
• Antoni Kowalski
KLASA 5 D:
• Miłosz Zasada
KLASA 6 B:
• Natalia Podlaska
• Karol Siemiński
KLASA 6 C:
• Julia Adamczyk
• Gabriel Kaczor
• Tadeusz Ploch
• Alicja Szymańska
• Jan Zbroszczyk
KLASA 6 D:
• Natalia Paulińska
• Joanna Zając
• Oliwia Zarzycka.
Ocenie podlegały m.in.: poprawność, płynność i tempo czytania, właściwa interpretacja tekstu oraz umiejętność oddania emocji zawartych w prezentowanych utworach.
Po naradzie jury wyłoniło zwycięzców konkursu:

I miejsce: Aleksander Pękala (Quentin Blake, Roald Dahl „Matylda”)

II miejsce: Bahdan Luhin (J. K. Rowling „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”) i Antoni Kowalski (René Goscinny, Jean – Jacques Sempé „Mikołajek”)

III miejsce: Gabriel Kaczor (Ryszard Kapuściński „Heban”).

Przyznano również wyróżnienia dla:
• Tadeusza Plocha (Antoine de Saint – Exupéry „Mały Książę”)
• Alicji Szymańskiej (Ludwik Jerzy Kern „Wrrrr…”)
• Oliwii Zarzyckiej (Wisława Szymborska „Nic dwa razy”).
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i piękne prezentacje. Konkurs był wspaniałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz promowania kultury żywego słowa.

Biblioteka szkolna