Organizatorem konkursu, trwającego prawie cały rok szkolny i skierowanego do uczniów klas trzecich, była Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach.

Uczestnicy mieli niezwykle trudne zadanie, ponieważ przeczytane książki, musieli  dokumentować w „Dzienniczkach lektur”.

Opis każdej przeczytanej książki zawierał:

• tytuł książki,
  • imię i nazwisko autora,
  • krótką informację o treści,

Uczniowie wykonywali także ilustracje.

Zorganizowanie tego konkursu miało na celu:

• propagowanie czytelnictwa wśród uczniów,
  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów,
  • wzbudzenie w uczestnikach kreatywności,
  • rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów.

Jury w składzie –  przewodnicząca dyrektor Danuta Tartanus oraz Mariola Machowska, Jolanta Majsik, Renata Stasiewicz – brało pod uwagę treść opisów, estetykę wykonania prac, ilość przeczytanych książek, oryginalność, samodzielność.

W regulaminie konkursu zapisano, że nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach zostaną przyznane za 3 pierwsze miejsca i 2 wyróżnienia, a także, iż w przypadku dużej ilości prac wykonanych na tym samym poziomie jury zastrzega sobie prawo wyłonienia laureatów z tej grupy drogą losowania.

Jednak po naradzie jury uznało, że poziom prac dzieci jest tak wysoki, że uhonorowani zostaną wszyscy uczniowie, którzy zakwalifikowali się do grona laureatów.

Dyplomy zostaną wręczone uczniom w dniu podsumowania projektu czytelniczego „Wkręceni w czytanie”.

I miejsca: Natalia Chudzio, Zofia Durzyńska, Maja Kaczyńska, Wiktoria Krawczyk, Julia Sobieraj, Julia Szymczak, Maja Tartanus.

II miejsca: Hanna Barczak, Hanna Derda, Jula Dulnikiewicz, Adrian Gładysz,  Tymon Hanuszkiewicz, Zuzanna Klemba, Igor Mazurek, Katarzyna Murgrabia, Marta Pękala, Agata Rejman.

III miejsca: Bartłomiej Boryna, Anna Broniewicz, Weronika Cybulska, Piotr Gradowski, Amelia Hładuńska, Zofia Kowalska, Maja Plaskota.

wyróżnienie: Blanka Brzezińska, Marcelina Orysiak, Miłosz Rokicki, Szymon Skoczylas, Julia Walentowska, Maria Zielińska.

Czytelnicy z klas trzecich – gratulujemy!