Biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów drugich klas konkurs czytelniczy „Tuwimiada”.
Konkurs ze znajomości wierszy Juliana Tuwima miał na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych uczniów, doskonalenie techniki czytania i umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz wdrażanie uczniów do szlachetnej rywalizacji.
Drugoklasiści mieli niezwykle trudne zadanie, ponieważ musieli poznać aż 42 wiersze napisane przez tego klasyka poezji dziecięcej.
Tym bardziej radością napawa fakt, że uczniowie wręcz doskonale poradzili sobie z konkursowymi zadaniami.
Dwoje uczniów: Magdalena Sypulska z kl. II a i Igor Zasada z kl. II b zajęli pierwsze miejsce zdobywając maksymalną liczbę punktów.
Kacprowi Przeorkowi z kl. II a zabrakło jednego punktu do pierwszego miejsca – zajął więc drugie, natomiast Lena Wożniak z kl. II a, ze stratą tylko dwóch punktów, otrzyma nagrodę za trzecie miejsce.
Wyróżnienie otrzymają: Małgorzata Piotrowska z kl. II a i Emilia Trojanowska z kl. II b. Dziewczynki od podium dzielił przysłowiowy „włos”.
Lena Matuszewska z kl. II a, Hanna Krulik z kl. II b, Kamila Sałuda z kl. II b i Barbara Golis z kl. II a, którym zabrakło zaledwie kilku punktów, aby wejść do grona laureatów, otrzymają nagrody za udział w konkursie.
Dyplomy i nagrody zostaną wręczone przez Dyrektor szkoły na uroczystym podsumowaniu I półrocza nauki.
Bardzo serdecznie gratulujemy dzieciom ogromnej wiedzy i dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu. Brawo!
Wychowawczyniom klas drugich: p. Agnieszce Owczarek i p. Lili Zielińskiej dziękujemy za pomoc w organizacji i przygotowanie uczniów do konkursu.