46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

        4 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia najmłodszych członków naszej szkolnej społeczności.
      To niezwykle ważne wydarzenie dla wszystkich pierwszoklasistów, a także ich rodziców i wychowawców.
Pani Dyrektor powitała gorąco wszystkich zebranych, a w szczególności uczniów klas pierwszych, którym złożyła życzenia. Pierwszaki otrzymały także życzenia i prezenty od zgromadzonych gości: pana Jerzego Gołębiewskiego – radnego Miasta Skierniewice i absolwenta naszej szkoły oraz od przedstawicieli Rady Rodziców. Następnie nadszedł czas zaprezentowania umiejętności aktorskich. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki, tańczyły, a także pokazały swoje zdolności recytatorskie. Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania nastąpiło pasowanie, którego dokonali wspólnie pani dyrektor Barbara Karwat, pani wicedyrektor Danuta Tartanus oraz przewodnicząca Rady Rodziców. Wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia…” i dotykając piórem – jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów – witali ich w naszej czwóreczkowej społeczności. Uczniowie otrzymali w tym dniu swoje pierwsze legitymacje, dyplomy, a także pamiątkowe medale.
Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Skip to content