46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

19 października 2017r. uczniowie klas pierwszych: D i E pojechali na wycieczkę do CERAMILANDII.
Wycieczkę zaczęliśmy od spotkania z „mistrzem”, który przedstawił tajniki zarówno nowoczesnej technologii jak i tradycyjne metody tworzenia sztuki ceramicznej.
Mogliśmy podziwiać wyroby dekoracyjne z ceramiki takie jak: donice i osłonki do wnętrz i ogrodów, wazony, figurki dekoracyjne, świeczniki, figury ogrodowe oraz figurki o tematyce świątecznej. Bogate wzornictwo wzbudziło ogólny zachwyt!!!
Duże zainteresowanie wzbudziły także Warsztaty Ceramiczne, podczas których dzieci miały okazję pomalować i ozdobić wybrane figurki. Powstały piękne aniołki, kotki, misie, dinozaury i inne cudne figurki. Kiedy „dzieła małych artystów” schły, dzieci udały się do Parku Zabawy i Rozrywki. Tam poczuły się w pełni szczęśliwe, zwiedzając zamki, mosty, skacząc na trampolinach i wirując na karuzeli….
Po chwili odpoczynku i szybkim łyku wody udały się do Krainy Dmuchańców. Buszując między palmami, zjeżdżalniami, na końcu lądowały w paszczy krokodyla. U celu podróży czekał pociąg, wioząc dzieci po bajecznie zielonej krainie ze zwierzętami….
„Było….byczo, kaczo i indyczo….”:-)

Skip to content