46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Dzieciństwo jest tym okresem w życiu człowieka, w którym kształtują się postawy dotyczące zdrowia. Istotnym celem edukacji zdrowotnej jest wdrażanie do planowania i podejmowania działań na rzecz własnego zdrowia i innych oraz uświadomienie dzieci, jak ważne jest przesłanie „w zdrowym ciele-zdrowy duch”.

   Aby wesprzeć działania edukacyjne w zakresie dbałości o zdrowie – 8 lutego 2017 r. klasy: druga e i trzecia g zaprosiły instruktora personalnego oraz specjalistę w dziedzinie dietetyki – P. Agnieszkę Kubel. Pani Agnieszka w ciekawej prezentacji przedstawiła wszystkie zasady i zalety zdrowego stylu życia. Z dumą można powiedzieć, że dzieci świetnie wiedzą, jak należy dbać o zdrowie i jakie działania podjąć, aby cieszyć się nim przez całe życie.

   Po części wykładowej nadszedł czas na praktykę, czyli to, co dzieci lubią najbardziej. Ćwiczenia, a raczej profesjonalny trening wzbudził ogromny entuzjazm. Bieg bokserski, pompki, „brzuszki” to tylko nieliczne z ćwiczeń, które dzieci wykonywały z wielkim zapałem.

   Warto zaszczepić chęć i motywację do dbałości o własne zdrowie – to najlepsza inwestycja na jaką możemy i powinniśmy sobie pozwolić zaczynając już od najmłodszych lat!!! Zatem:

WSZYSCY GOTOWI!!!!

Skip to content