Do projektu „Pasje naszych rodziców” dołączyła uczennica 8. klasy naszej szkoły, Wiktoria Nowosad. Możemy więc powiedzieć, że teraz już mamy „ Pasje naszych starszych kolegów”. Wiktoria przeprowadziła zajęcia w bud. B i podzieliła się z uczniami dużą wiedzą na temat makramy.
Makrama to technika wiązania sznurków, za pomocą której możemy wykonać różnorodne dodatki wnętrzarskie, torebki, kwietniki, biżuterię i wiele innych dekoracji. Uczy cierpliwości i rozwija kreatywność. W makramie wszystkie węzły są dziełem ludzkich rąk.
Uczennice klas II i III, spędzające czas w świetlicy szkolnej, oraz 2 uczennice klasy ósmej już dwukrotnie miały możliwość uczyć się tej ciekawej sztuki wiązania sznurków. Dziewczyny stworzyły, pod okiem koleżanki – specjalistki, choinkę oraz czapeczkę świąteczną.
Zachęcamy rodziców i uczniów Czwórki – chwalcie się swoimi pasjami!
My chętnie poznamy tego Waszego „konika”.