46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

„Czwórka” to szkoła, w której realizowane są działania o charakterze edukacyjnym, m.in. upowszechniające wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe.
29 listopada uczniowie klas 2b,c,d wzięli udział w warsztatach serowarskich zorganizowanych przez firmę Junior. Firmę, która dostarcza dla naszych uczniów mleko oraz owoce i warzywa. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstają produkty nabiałowe, które spożywają. Poznały korzyści płynące ze spożywania nabiału. Uczestnicy warsztatów podzieleni zostali na kilkuosobowe zespoły. Pod kierunkiem i z pomocą pana Jakuba Prokopczyka mali kucharze wykonali metodą tradycyjną ser koryciński.
Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją sera deserowego oraz zrobieniem pamiątkowego zdjęcia. Zachwyceni możliwością samodzielnego gotowania uczniowie poprosili o zorganizowanie następnych tego rodzaju warsztatów.

Skip to content