46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl
Uczniowie klas drugich 12 stycznia spotkali się z paniami prowadzącymi ciekawe zajęcia, których efektem były odlewy gipsowe. Każdy uczestnik dowiedział się jakie są kolejne etapy powstawania elementów dekoracyjnych z tego kruchego materiału. Rozmowa z uczniami dotyczyła również zagadnień: co to jest gips, do czego służy i gdzie jest wykorzystywany.

Wywiązała się nawet dyskusja na temat dekoracji w komnatach pałacowych.

Uczniowie samodzielnie wykonali odlewy, używając płynnej, białej substancji wlewanej do różnokształtnych form. Każdy wykonał po 4 elementy dekoracyjne. Po kilku minutach ukazały się kwiaty, świeczniki, podstawki i obrazki, które ostrożnie umieszczono na półkach. Niestety, dzieci musiały uzbroić się w cierpliwość i poczekać kilka dni, aż z ich prac odparuje woda. Gdy ozdoby wyschły, uczniowie dziarsko zabrali się do malowania. Wielobarwne elementy stały się prezentami dla babć i dziadków.

Twórcze spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i ukazało, że dzięki pracy rąk można uzyskać niesamowite efekty.

Ciekawe, co następnym razem będzie tworzone dla najbliższych?

Op. B. Więckowska

Zdjęcia E. Dembko- Pryk, K. Pawlata, E. Trebnio

Skip to content