46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

12 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji był zorganizowany apel, podczas którego Panie Pedagog przybliżyły nam specyfikę funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu. Mogliśmy również w salach doświadczania zmysłów sprawdzić, jak takie osoby odbierają różne bodźce. Miało miejsce również rozstrzygniecie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pod patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice na projekt koszulki pt „Widzę -Wiem -Wspieram”. Dzień Świadomości Autyzmu był ważną inicjatywą, zwracającą uwagę na obecność i potrzeby osób ze spektrum autyzmu, zachęcającą do akceptacji i wspierania tych osób, tworzenia przyjaznej im przestrzeni społecznej, szczególnie w naszej szkole.

Skip to content