Uczniowie kl. II a z wychowawczynią panią Lilą Zielińską i kl. II b z wychowawczynią panią Agnieszką Owczarek udali się do zabytkowej parowozowni, aby poznać ciekawe miejsce związane z historią miasta. Zabudowania, hala wachlarzowa, stary tabor i urządzenia wzbudziły duże zaciekawienie dzieci. Na wszystkie pytania zwiedzających, cierpliwie odpowiadał pan przewodnik Sławomir Sidor, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.
Do tradycji spotkań należy wspólne czytanie wiersza pt. „Lokomotywa”. Nasi drugoklasiści wspaniale wykazali się znajomością utworu Juliana Tuwima.
Dzięki tej wycieczce uczniowie mogli dowiedzieć się jak dawniej podróżowano i jak wyglądała praca kolejarzy.
Ważną informacją była wiadomość, że naszą szkołę 99 lat temu założyli kolejarze, którzy wynajmowali sale lekcyjne w dawnym, nieistniejącym dworcu carskim.
Dziękując za spotkanie uczniowie pozostawili swoje plastyczne, wielobarwne wizje lokomotyw, parowozów i pociągów.
Celem kolejnej historycznej wyprawy uczniów będzie Dworzec Kolejowy.
Op. Beata Więckowska