46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

28 marca 2023 roku uczniowie klas drugich spotkali się z wyjątkowymi gośćmi. Z okazji zbliżających się wiosennych zmian w przyrodzie, odwiedziły nas dwa niezwykłe zwierzęta. Były to jeże pigmejskie. Pani opiekun zajmująca się tymi małymi, owadożernymi ssakami przekazała kilka ważnych informacji. Zapoznała uczniów z ich trybem życia, odżywianiem i zachowaniem w różnych sytuacjach wyjaśniła czym jest hibernacja. Ważnym aspektem było poinformowanie jak wiele zagrożeń w współczesnym świecie czyha na te stworzenia. Uczniowie mieli również możliwość obserwować w jaki sposób jeż odżywia się. Na zakończenie spotkania każdy mógł pogłaskać kolczaste stworzonko.
Serdecznie dziękujemy za niezwykle interesujące spotkanie.

Skip to content