Wspaniałym mikołajkowym prezentem okazały się trzydniowe zajęcia przeprowadzone przez pana Marka Pytlewskiego w przenośnym planetarium.

Prezentacja dotyczyła gwiazdozbiorów oraz Układu Słonecznego. Jak zawsze zajęcia były prowadzone z duża pasją i starannością. Zakres wiedzy przekazywany był w bardzo ciekawy sposób. Dzieci bawiły się, śpiewały, imitowały pracę z teleskopem, poszukiwały odpowiedzi. Przestrzenne prezentacje planetarium oglądane na leżąco oddziaływały na wszystkie zmysły naszych podopiecznych.

Zaprezentowana piosenka podczas prezentacji tak zapadła uczniom w pamięci, że rozbrzmiewała jeszcze w salach lekcyjnych:

„Z gwiazdy na gwiazdy skacze Złoty Lew, słychać nocami wesolutki śpiew.

Cześć Wodniku, witaj Panie Byku, zdrówka wiele Panie Strzelec, serwus Ryby i Bliźniaki, witam wszystkie inne znaki…” .

Bardzo dziękujemy za wspaniałą edukacyjną zabawę.

Opracowały: Aneta Woźniak

Katarzyna Pawlata