46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W poniedziałek, 09.01.2023 r., uczniowie klasy 3e wybrali się do drukarni Wydawnictwa „Sigma” w Skierniewicach. Głównym celem było poznanie pracy drukarza, zawodu, który w dobie komputeryzacji w niedługim czasie może być zapomniany.
Po drukarni oprowadzali grupę dzieci pracownicy, którzy z wielkim zaangażowaniem opowiadali o roli drukarni i niełatwej pracy redaktora, korektora tekstu, drukarza, krojczego, introligatora, pakowacza, magazyniera.
W trakcie pobytu w drukarni dzieci obserwowały pracę maszyn, poznały ich nazewnictwo (np. gilotyna elektroniczna, sklejarka, bigówka) i znalazły odpowiedź na pytanie: „Jak powstaje książka?” Uczniowie przyjrzeli się też pracy maszyny, która skleja pudełka do roślin.
Wszyscy poczuli specyficzny zapach drukarni, zapach farb, tuszu, lakierów.
Na zakończenie czekała wszystkich miła niespodzianka w postaci kolorowych książeczek i notatników.

Skip to content