46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W piątek 8 grudnia w Sali Mieszczańskiej toruńskiego Ratusza Staromiejskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom 44. edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum” – „Wokół Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę urodzin”. Celem projektu było pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży na temat zbiorów muzealnych różnego typu, rozbudzenie zainteresowań z zakresu sztuki i kultury oraz zachęcenie do podjęcia próby samodzielnej twórczości plastycznej, po doświadczeniach zdobytych podczas wizyty w galerii lub muzeum. A także, w związku z rokiem kopernikańskim, przybliżenie uczestnikom postaci słynnego naukowca, jego dokonań oraz wpływu na rozwój kultury i nauki.
Uroczystość była połączona z wernisażem wystawy pokonkursowej. W gali laureatów wzięła udział uczennica naszej szkoły z klasy 7e – Lena Młynarska, która zajęła 2 miejsce w grupie wiekowej 10-12 lat – za pracę „Mikołaj Kopernik i Nowosielski”.
Wśród nagrodzonych opiekunów artystycznych znalazł się nauczyciel plastyki Paweł Legięcki, który przygotował uczennicę do konkursu.

Skip to content