46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W środę 8 czerwca uczniowie klasy 7 b, 8 e i 8 h pojechali na trzydniową wycieczkę w Góry Stołowe. Chyba nikt nie miał wątpliwości, że będzie udana, ale czy przypuszczaliśmy, że aż tak? Wycieczkowa atmosfera ujawniła się już w autobusie, a potem było tylko lepiej…
Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Uczniowie, spacerując po Afrykarium, mieli okazję obejrzeć egzotyczne okazy, a największe zainteresowanie wzbudziły kapibary. Po spotkaniu z nimi i ze słoniem młodzież opuściła ZOO. Wędrując brzegiem Odry, udała się na spacer po Wrocławiu. Pani przewodnik zatrzymywała się w najciekawszych miejscach, by pokazać zabytki miasta (Stare Jatki, Rynek, Halę Stulecia…) i opowiedzieć ich historię. Późnym popołudniem uczniowie wraz z opiekunami udali się do hotelu Granada w Łężycach, gdzie po obiadokolacji mieli czas na integrację.
Kolejny dzień był równie bogaty w atrakcje. Młodzież drogą 100 zakrętów udała się do Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie miała okazję obejrzeć Błędne Skały i zdobyć Szczeliniec. Po obiadokolacji czekały na nich kolejne niespodzianki – basen, bilard oraz tenis stołowy. Uczniowie klasy 8 h i 7 b, korzystając z seansu w grocie solnej, mieli też okazję zagrać z opiekunkami w taboo.
Ostatni dzień wycieczki to wizyta w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Uczniowie spacerowali podziemnymi trasami turystycznymi, podziwiali jedyny podziemny wodospad oraz uczestniczyli w podziemnym spływie łodziami. Po zawiedzeniu Sztolni Gertrudy i Czarnej Sztolni wrócili podziemnym pociągiem na powierzchnię ziemi, gdzie obejrzeli wybijanie złotych monet. Następnie udali się na obiad, po którym wyruszyli w drogę powrotną do Skierniewic.
Wspomnienia z wycieczki pozostaną z nami na długo…

Opiekunowie – Agata Kapuścińska, Jolanta Kuśmierz, Małgorzata Miśkiewicz, Sylwia Zakrzewska

Skip to content