46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W dniu 11 czerwca 2019 roku klasy VI b i VI e pod opieką nauczycieli pań, Beaty Wyszogrodzkiej, Renaty Stasiewicz, Moniki Boryny, i pana Jerzego Krokockiego wybrały się pociągiem na jednodniową wycieczkę do Lipiec Reymontowskich.
Pierwszym punktem programu było Muzeum Czynu Zbrojnego, które powstało w oparciu o prywatne zbiory militariów, związane z historią walk o niepodległość w rejonie Lipiec Reymontowskich i najbliższej okolicy. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci była możliwość dotykania zgromadzonych w plenerze sprzętów bojowych używanych w okresie dwóch ostatnich wojen światowych.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Galerii Staroci i Pamiątek Regionalnych. Można w niej zobaczyć dawne sprzęty gospodarskie, wyposażenie chałup, przedmioty obrzędu religijnego, jak i te związane z folklorem Księstwa Łowickiego.
Punktem kulminacyjnym wycieczki było ognisko z kiełbaskami oraz wspólne zabawy integrujące zespoły klasowe.
Bardzo zmęczeni upałem, ale pełni pozytywnych wrażeń i zadowoleni z zakupionych pamiątek wróciliśmy do szkoły.
Opracowała
Monika Boryna

Skip to content