46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

20 marca uczniowie klas pierwszych:d i e wybrali się na wycieczkę do Łodzi.
Pierwsze kroki skierowali do Eksperymentarium, gdzie uczestniczyli w interaktywnym i multimedialnym spacerze z przewodnikiem. Na trasie spotkali dwie postacie: największego i najmniejszego człowieka świata. Mogli doświadczyć także działania takich ekspozycji jak: „kołyska Newtona”, „Słup zagrożenia”, „Krzywe zwierciadła” oraz różnorodnych zjawisk z zakresu fizyki, chemii i nauk przyrodniczych.
Po odkrywaniu praw naukowych udaliśmy się do Akademii Muzycznej, w której studenci łódzkiej uczelni przedstawili swoją najnowszą propozycję koncertową z cyklu Akademia Pełna Dźwięku – „Muzyczne Zoo”. W programie znalazły się prezentacje instrumentów dętych, perkusyjnych i smyczkowych, a także występy wokalistów, rytmiczek i tancerzy oraz młodych łódzkich kompozytorów. To była ogromna dawka kultury muzycznej!
Kolejna atrakcAja wycieczki czekała na uczniów w Manufakturze – były to kręgle. Podczas kolejnych rund nie zabrakło emocji, dreszczyku rywalizacji oraz zapału do wspólnej gry.
Ostatnim punktem, którego nie mogło zabraknąć, był oczywiście zakup pamiątek – nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla najbliższych.
Zmęczeni „trudami” atrakcji, ale spełnieni i szczęśliwi wróciliśmy do Skierniewic. Już nie pierwszy raz było…”kaczo, byczo i indyczo”!!!

Skip to content