46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W środę 21 września 2016 r. uczniowie klas: 3 g i 3h pojechali na wycieczkę do łódzkiego ZOO w ramach współpracy z Ligą Ochrony Przyrody. Była to nagroda za udział uczniów klasy(wtedy 2 g) w Rajdzie „Ścieżkami Puszczy Bolimowskiej”

Wyjazd do Ogrodu Zoologicznego był dla dzieci okazją do zobaczenia zwierząt i ptaków z różnych rejonów świata. Mimo, że dzieci niejednokrotnie odwiedziły ZOO, to i tak zwierzęta budziły w nich zachwyt i radość.

Już na początku wycieczki radosne okrzyki wywołał piękny paw oraz wielobarwne papugi, a także białe pelikany. Król zwierząt niestety nie zechciał wyjść, ale powitał ‘czwórkowiczów” donośnym rykiem! Gromkie okrzyki wywołał „Król Julian” – kto z dorosłych zgadnie, jakie zwierzę kryje się pod tym tytułem? Żyrafy – trzy piękne okazałe „modelki” – chyba przy nich dzieci zatrzymały się najdłużej. Te delikatne, łagodne stworzenia wzbudzają zachwyt dzieci i dorosłych. Były dzikie świnki, lamy, skaczące kangury, zebry, misie panda, pingwiny, żółwie, żmije i jadowite węże …… można by tak wyliczać.

Jednak największą atrakcją dla dzieci była możliwość karmienia zwierzaków w MINI ZOO, w którym pod nadzorem opiekunów podawały określone porcje jedzenia. To była mała powtórka z „fauny” – to była ciekawa lekcja, na pewno wartościowa…….Dziękujemy!!!

Skip to content