We wtorek 9 maja klasy 2a i 2c wybrały się na wycieczkę do Torunia. Na miejscu czekało mnóstwo atrakcji. Swoją przygodę uczniowie rozpoczęli od pobytu w Planetarium na seansie pt.: „Cudowna podróż”. Następnie w Muzeum Żywego Piernika poznali tajemniczą recepturę wypiekania pierników, gdzie samodzielnie przygotowali ten toruński przysmak. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta, fontanny Flisaka, Domu Mikołaja Kopernika, pieska prof. Filutka oraz osła –pręgieża ,na którym wymierzano dawniej kary za ciężkie przewinienia. Ostatnim miejscem wizyty był Dom Legend Toruńskich, gdzie dzieci wcielały się w bohaterów opowieści związanych z miastem nad Wisłą.