46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

4 października 2022 roku uczniowie klas: 6c, 6b oraz 6d pod opieką wychowawców udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyprawy był teatr ,,Kamienica”, gdzie młodzież obejrzała adaptację powieści Lucy Maud Montgomery ,,Ania z Zielonego Wzgórza”. Sztuka w reżyserii Karola Stępkowskiego skradła serca szóstoklasistów, wszyscy zgodnie stwierdzili, że chętnie obejrzą inne propozycje teatralne tego warszawskiego teatru. Następnym etapem podróży była ,,wizyta ” u króla Jana III Sobieskiego, czyli zwiedzanie pałacu w Wilanowie. Poza podziwianiem cennych zbiorów, uczniowie wzięli udział w warsztatach drukarskich, gdzie dowiedzieli się na czym polegał wynalazek Jana Gutenberga. Wcielili się w rolę zecerów i złożyli do druku własne teksty. Ponadto część grupy poznała podstawowe kroki dawnych tańców dworskich. Wszyscy uczestnicy wycieczki zapewniali, że wyjazd był bardzo udany i chętnie odwiedziliby stolicę po raz kolejny.

Skip to content