46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Dzień Dziecka to doskonały moment, aby opuścić mury szkoły i wyruszyć w świat w poszukiwaniu przygód. Uczniowie klas: 5b, 5c i 5e wzięli udział w trzydniowej wycieczce. 1 czerwca młodzież podziwiała niezwykłe okazy fauny we wrocławskim Afrykarium, następnie wszyscy poszukiwali krasnali i oglądali wspaniałe zabytki architektury na Rynku. Kolejny dzień uczestnicy wyprawy spędzili na górskiej wędrówce, oglądali Błędne Skały oraz zdobywali najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki. Wspinaczce sprzyjała słoneczna pogoda i doskonała widoczność, więc trudy i zmęczenie nagradzały piękne krajobrazy. 3 czerwca piątoklasiści wyruszyli do Złotego Stoku, gdzie zwiedzali kopalnię złota, mieli także rzadką okazję płynąć łodzią w kopalnianych sztolniach i podziwiać jedyny w Polsce poziemny wodospad. Ta ostatnia atrakcja wzbudziła największy zachwyt wśród uczestników wycieczki. Wycieczka pozostawiła wiele niezapomnianych wspomnień, uczniowie już planują kolejny wspólny wyjazd.

Skip to content