46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W dniach 6-7 października klasa 4c wraz z wychowawcą Pawłem Legięckim przebywała na dwudniowej wycieczce w Zakościelu koło Spały. Pomimo obaw o pogodę – gdy wyjeżdżaliśmy spod szkoły padał deszcz i było zimno- po dotarciu do Zakościela pojawiło się słońce, a do końca wycieczki nie spadła kropla deszczu. Celem pobytu była integracja klasy i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Pod okiem instruktorów odbyły się zajęcia sportowe na ściance wspinaczkowej , zjazd na linie nad stawem tzw. ,,tyrolka” oraz zajęcia integracyjne wymagające współpracy całej grupy (tzw. pajęczyna i zespołowe przeniesienie rury ). Uczniowie chętnie korzystali z placu zabaw, mini golfa i wielu innych atrakcji o charakterze sportowym. Wieczorem do łask wróciły „planszówki” oraz bilard.

Zwiedziliśmy również schron kolejowy w Konewce dla pociągów sztabowych z czasów II wojny światowej oraz kościół św. Idziego w Inowłódzu, przy którym p. Legięcki opowiedział nam o architekturze romańskiej.

Były to dni pełne niezapomnianych wrażeń.

Skip to content