46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl
Czy w Skierniewicach można miło spędzić czas? Twierdząco na to pytanie odpowiedzieć mogą uczniowie z kl. II a, którzy udali się na wycieczkę do ciekawych miejsc w naszym mieście. Najpierw skorzystali z zaproszenia Teatru Muzycznego Duduś z Łodzi i obejrzeli w hali sportowej przy ul. Pomologicznej baśń muzyczną pt. „W tajemniczej Krainie Krasnali”. Fantazyjny świat, wizyta polskich krasnali, zagranicznych Smerfów i oczywiście ukochanego Mikołaja rozdającego prezenty, wprowadziła dzieci w świąteczny nastrój.

Następnym punktem programu był spacer ulicami miasta. Drugoklasiści wstąpili po drodze do Izby Historii Skierniewic, gdzie przedstawiciele naszej szkoły złożyli świąteczne życzenia członkom Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic i nawet odśpiewali już kolędy. W imieniu pracowników, podziękował młodym kolędnikom fotografik, pan Michał Gałęzowski.

Ostatnim punktem dnia był krótki rekonesans, zabawy na placu nad rzeką z nowymi urządzeniami gimnastycznymi i powrót do szkoły przez zabytkowy park.

Pogoda w tym dniu była iście jesienna, temperatura wynosiła 8°C, a w niektórych miejscach widniały kałuże.

Dzieci po aktywnie spędzonym dniu z niecierpliwością czekają na święta ze śniegiem. Następny spacer i ciekawie spędzony dzień ze swoimi uczniami wychowawczyni, pani Beata Więckowska planuje zimą.

Op. B. Więckowska

Skip to content