4 maja uczniowie klas 6c i 6e udali się na trzydniową wycieczkę na Dolny Śląsk i do Czech.
Atrakcją turystyczną pierwszego dnia było Skalne Miasto ADRSPACH – niezwykły masyw Gór Stołowych rozciągający się na terenie rezerwatu przyrody w Czechach. Spacer przez labirynt niepowtarzalnych piaskowców, schodów z poręczami, drabin, platform widokowych wymagał od uczniów nie lada kondycji, ale dostarczył niezapomnianych wrażeń. Całości dopełnił rejs łodzią po jeziorku górskim, podczas którego czeski flisak zabawiał wycieczkowiczów humorystycznymi opowieściami.
Drugiego dnia uczniowie udali się do stolicy Czech – Pragi, by podczas wielogodzinnej wędrówki ulicami tego niezwykle urokliwego miasta zobaczyć największe jego atrakcje, m. in. Dziedziniec Zamku na Hradczanach, przepiękną Katedrę św. Wita, Złotą Uliczkę, Most Karola – symbol Pragi czy wreszcie Rynek Starego Miasta z Ratuszem i słynnym zegarem astronomicznym Orloy.
Ostatniego dnia wycieczki centralnym punktem programu było zwiedzanie Kopalni Złota w Złoty Stoku. Pod opieką przewodnika uczniowie przeszli podziemną trasą turystyczną, m.in. Chodnikiem Śmierci, gdzie spotkali się z Gnomem, a także chodnikiem w Sztolni Czarnej, w której mogli podziwiać jedyny w Polsce podziemny wodospad. Najwięcej emocji dostarczyła przejażdżka Podziemnym Pomarańczowym Pociągiem.
Wycieczka była świetną okazją do integracji zespołów klasowych i z pewnością pozostanie na długo w pamięci jej uczestników.