46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W dniu 14 stycznia 2019 roku uczniowie klas 7 b, 6 e i 6 a wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu tej wycieczki było Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”, w którym uczniowie zwiedzali interaktywne wystawy dokumentujące wielowiekową historię Żydów w Polsce.

         Następnie odbyło się spotkanie z panią Ireną Senderską – Rzońca, odznaczoną przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu „Yad Vashem” medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Pani Irena Senderska – Rzońca opowiedziała o tym, jak jej rodzina podczas II wojny światowej ukrywała żydowską rodzinę Banderów przed nazistowskimi Niemcami.

         Następnie udaliśmy się na „Niewidzialną Wystawę”, podczas której nie mogliśmy nic zobaczyć! W zamian za to doświadczaliśmy tego, jak funkcjonują na co dzień ludzie niewidomi lub niedowidzący. Zwiedzanie odbywa się bowiem w całkowitych ciemnościach, a przewodnikami są osoby niewidome lub niedowidzące. Do zwiedzania takiej wystawy są potrzebne wolne ręce. Dopiero pod koniec tej podróży przez sale wystawowe, udające kuchnię, ulicę, muzeum czy kawiarnię, każdy spośród nas mógł o sobie powiedzieć, że jest choć trochę samodzielny. Dzięki tej wystawie byliśmy w stanie wyobrazić sobie, czym jest prawdziwa ciemność, a tym samym jak „widzą” świat osoby niewidome i niedowidzące.

         Następnie wybraliśmy się w niełatwą, ze względu na trudne warunki pogodowe, drogę powrotną do Skierniewic.

Skip to content