46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W dniu 24 kwietnia 2023 roku grupa uczniów z klasy 8e i 8b udała się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Po dotarciu do stolicy uczniowie z opiekunami wyruszyli na spacer, aby zwiedzić Stare Miasto. Młodzież dowiedziała się wielu ciekawych informacji na temat zabytków Warszawy, takich jak: Rynek Starego Miasta, Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Ogród Saski. Uczniowie byli świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wędrując po Barbakanie zobaczyli również Pomnik Małego Powstańca. Słuchając opowieści pilota ósmoklasiści dowiedzieli się wielu ciekawostek o zwiedzanych miejscach, między innymi związaną z historią najwyższej kamienicy w Europie czy dzwonem na placu położonym na tyłach Bazyliki Św. Jana. Po przerwie obiadowej o godzinie 15:00 rozpoczął się spektakl w teatrze Buffo pod tytułem Romeo i Julia. Musical był futurystycznym odzwierciedleniem historii tytułowych bohaterów. Dużym zaskoczeniem dla widzów było wyświetlanie grafik w strumieniu wody. Efekty specjalne takie jak okulary 3D sprawiły, że zaciekawieniem oglądało się to wystąpienie. Aktorzy wykonali świetną pracę i perfekcyjnie odwzorowali emocje bohaterów. Obejrzawszy sztukę uczniowie udali się do autokaru, którym powrócili do Skierniewic.

Skip to content