46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W dniach 21- 23 maja 2018 r. klasy IV C i IV G wraz z wychowawcami p. E. Głogowską i E. Azarkiewicz oraz rodzicami udały się na trzydniową wycieczkę.

Pierwszym punktem programu był spacer po najstarszym w Polsce  Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu i  wizyta w  jedynym  w Europie Afrykarium.

Następnie uczniowie udali się do Ogrodu Japońskiego. Zwiedzili  również Stare Miasto, gdzie na Rynku poszukiwali wrocławskich krasnali . Niektórym udało się sfotografować aż 36 małych stworków.

Kolejny dzień także dostarczył wielu wrażeń. Uczestnicy wycieczki odwiedzili Kudowę – Zdrój, przejechali drogą 100 zakrętów  i udali się do Parku Narodowego Gór Stołowych. Tam przeszli malowniczą trasą prowadzącą przez labirynt Błędnych Skał, a następnie zdobyli Szczeliniec – najwyższy szczyt Gór Stołowych.

Trzeciego dnia uczniowie klas IV C i IV G  odwiedzili Kopalnię Złota w Złotym Stoku.  Przeszli podziemną trasą turystyczną, obejrzeli  jedyny w Polsce podziemny wodospad w Sztolni Czarnej. Mieli również okazję spotkać gnoma pilnującego  skarbów,  odbyć przejażdżkę  pomarańczowym pociągiem i uczestniczyli w podziemnym spływie łodziami. Wspólny wyjazd dostarczyła uczniom obu klas  niezapomnianych wrażeń. Jego uczestnicy na pewno nie jeden raz będą wspominali miłe chwile spędzone na wycieczce.

Skip to content