46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W dniu 30 listopada 2023 r. uczniowie klas V A i V B uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w MUZEUM ŚWIAT ILUZJI. To interaktywna wystawa przedstawiająca w praktyczny i zabawny sposób tematy z zakresu matematyki, fizyki, geometrii oraz psychologii. Eksponaty sprawiły, że uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali prezentowane iluzje optyczne. Uczestnicy wycieczki mogli sami stać się częścią zjawisk i dosłownie poczuć na własnej skórze, jak łatwo można oszukać nasz umysł oraz zmysły.
Następnie piątoklasiści udali się do ZAMKU Królewskiego , gdzie z przewodnikiem zwiedzili dawną rezydencję królów, a także siedzibę najwyższych władz państwa – sejmu oraz licznych urzędów koronnych. Zobaczyli m.in. Salę Tronową, Salę Rycerską, Salę Balową.
Kolejną atrakcją wycieczki był pobyt w AIRO PARK TRAMPOLIN. Tu uczniowie wzięli udział w nietypowej lekcji WF – u prowadzonej przez instruktorów, a później samodzielnie bawili się na 45 rekreacyjnych trampolinach – płaskich i stojących, kwadratowych oraz prostokątnych.
Piątoklasiści wrócili do Skierniewic bardzo zmęczeni, ale zadowoleni, że udział w wycieczce dostarczył im niezapomnianych wrażeń.

Skip to content