46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W dniach 29- 31 maja uczniowie klas 5c, 5f, 6c wybrali się wraz z wychowawcami na Mazury. Pierwszym punktem programu było zwiedzenie wojennej kwatery A. Hitlera – ,,Wilczego Szańca” i wzbogacenie wiedzy na temat wydarzeń rozgrywających się w trakcie II wojny światowej. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści pana przewodnika.
Następnie piąto i szóstoklasiści udali się do ośrodka „Gwarek” nad jeziorem Tajty w Pięknej Górze. Podczas pobytu tam uczestniczyli w realizacji zajęć pod okiem wykwalifikowanych animatorów. Wykazali się swoją sprawnością, umiejętnością współpracy i kreatywnością. Jako młodzi architekci zaprojektowali i stworzyli konstrukcję domu z tyczek bambusowych. Podczas warsztatów „Ja i moja klasa” uczniowie mogli lepiej poznać rówieśników i porozmawiać na interesujące ich tematy. Wieczorem wszyscy spędzili miło czas przy ognisku w trakcie zabaw, przygotowanych przez animatorów.
Kolejnego dnia pobytu wielu emocji dostarczyła zabawa buble football, czyli gra w piłkę nożną, której uczestnicy zamknięci są w wielkiej dmuchanej kuli. Pobyt w parku linowym okazał się również nie lada wyzwaniem dla niektórych uczniów. Odbyły się także zajęcia poświęcone znajomości technik negocjacyjnych. Uczniowie wcielili się w rolę przedsiębiorców i pracowali nad rozwojem własnej firmy. Zacięta rywalizacja towarzyszyła team building – działaniom wymagającym szybkiego refleksu i współpracy w grupie.
Pogoda dopisywała, zajęcia były niezwykle ciekawe, więc uczestnicy wycieczki z żalem opuszczali Piękną Górę.

Skip to content