46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W dniach 22 -24 maja 2017 r. uczniowie klas 6a i 6b wraz z wychowawcami Małgorzatą Górecką i Krystianem Morawskim oraz ze wspaniałymi opiekunami Katarzyną Czerwińską i Bartłomiejem Miśtą,  odbyli trzydniową wycieczkę krajoznawczo – turystyczną. Celem wycieczki był przepiękny Park Narodowy Gór Stołowych.  Pierwszego dnia wyjazdu atrakcją były Błędne Skały – zespół skał piaskowcowych tworzący malowniczy labirynt. Uczniowie byli z wizytą w Pijalni Wód Mineralnych w Kudowie Zdroju. Drugiego dnia odbyli męczący, ale pełen wrażeń spacer po Skalnym Mieście w Adršpachu na terenie Czech. Szóstoklasiści podziwiali tam formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego, 100 metrowe skalne ściany, skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością oraz górskie jeziorko, gdzie ciekawą atrakcją jest przepływ wieloosobowymi tratwami. Ostatniego dnia uczniowie odwiedzili trzeci co do wielkości zamek w Polsce z przepięknymi ogrodami tarasowymi – Zamek Książ.

Wszyscy wrócili ze wspaniałymi wspomnieniami.

Skip to content