46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Zgodnie z przesłaniem tego znanego powiedzenia w dniu 13 czerwca 2024 r. klasa V B udała się do  Galerii Pamiątek Regionalnych    w Lipcach Reymontowskich założonej przez pana Zbigniewa Stania.  Uczniowie obejrzeli w niej: dawne sprzęty gospodarskie, wyposażenie chałup, przedmioty obrzędu religijnego i te związane z folklorem Księstwa Łowickiego. Niektórzy mieli nawet możliwość przymierzenia oryginalnych strojów ludowych. Zwiedzający  z zainteresowaniem oglądali kilkadziesiąt wydań „Chłopów” Stanisława Reymonta, w tym pierwsze wydania polskie, amerykańskie, włoskie, hiszpańskie, a nawet  koreańskie. Następnie uczniowie miło spędzili czas na zabawie i grze w plenerowe szachy, siatkówkę, piłkę nożną. Ostatnią atrakcją pobytu u pana Z. Stania było ognisko. Wszyscy z apetytem zjedli upieczone przez siebie kiełbaski, pianki. Po miło spędzonym dniu zadowoleni piątoklasiści wrócili do Skierniewic. Wycieczka okazała się cenną  lekcją,  podczas której uczniowie poznali tradycje i folklor swojego regionu. Pozwoliła im również aktywnie spędzić czas w gronie kolegów i koleżanek.

Skip to content