46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

23 maja 2017 roku uczniowie klasy 5c pod opieką wychowawcy i rodziców wzięli udział w wycieczce do Lipiec Reymontowskich.  Głównym celem wyjazdu było poznanie sylwetki Władysława Reymonta, jego związków  z tą malowniczą miejscowością. Młodzież mogła zobaczyć domek, w którym mieszkał pisarz podczas swego pobytu w Lipcach oraz symboliczną mogiłę Macieja Boryny, jednego z głównych bohaterów powieści ,,Chłopi”. Wizyta w Lipcach nie mogłaby się odbyć bez obejrzenia eksponatów w Muzeum Czynu Zbrojnego i Muzeum Kolejnictwa. Na zakończenie wyprawy uczniowie udali się do Galerii Pamiątek Regionalnych, gdzie oglądali dawne sprzęty domowego użytku, stroje ludowe i narzędzia gospodarskie. Przed drogą powrotną wszyscy chętnie posili się kiełbaskami pieczonymi  przy ognisku.

Skip to content