46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

        28 marca br. skierniewickie Hospicjum .im Anny Olszewskiej zorganizowało wycieczkę do Warszawy dla wolontariuszy i ich opiekunów. W wyjeździe uczestniczyło 100 osób z 12 szkół z powiatu skierniewickiego.
       Pierwszym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie Sejmu oraz Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Po otrzymaniu przepustek i przejściu przez sejmowe bramki zostaliśmy powitani przez Senatora RP ziemi skierniewickiej, pana Rafała Ambroziaka, oraz panią przewodnik, która oprowadziła nas po budynku Senatu i Sejmu. Na samym początku mogliśmy obejrzeć makietę budynków sejmowych oraz zapoznać się z historią polskiego parlamentu. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak sala obrad. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie siedzą poszczególne kluby oraz najważniejsze osoby parlamentu, jak wygląda codzienna praca posłów oraz ich udział w wielu komisjach. Podczas dalszego zwiedzania uczniowie mogli zasiąść w fotelu wicemarszałka, poznać miejsce przebywania dziennikarzy oraz zrobić zdjęcie przy wejściu do Senatu. Podczas zwiedzania udało nam się spotkać marszałka Senatu, pana Tomasza Grodzkiego, wicemarszałka Senatu, pana Marka Pęka, oraz posłów: Władysława Kosiniaka – Kamysza, Cezarego Tomczaka, Jacka Ozdobę oraz Macieja Małeckiego.
      Kolejnym punktem naszego programu było zwiedzanie Muzeum Narodowego w Warszawie, które gromadzi zbiory sztuki starożytnej (egipskiej, greckiej, rzymskiej), malarstwa polskiego od XIII wieku, a także galerię malarstwa obcego (włoskie, francuskie, holenderskie, niemieckie i rosyjskie). Mogliśmy podziwiać dzieła najznakomitszych malarzy znanych powszechnie na całym świecie. Wśród nich wymienić należy Jana Matejkę i takie jego słynne obrazy jak np. „Bitwa pod Grunwaldem” oraz „Stańczyk”.
       Ostatnim punktem programu był spacer po Łazienkach Królewskich. Zmęczeni, ale pełni wrażeń późnym popołudniem wróciliśmy do Skierniewic.

Opracowały panie, Monika Boryna i Renata Stasiewicz

Skip to content