46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

„100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach”

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę młodzież z województwa łódzkiego włączyła się do akcji, której celem było zebranie i dostarczenie do młodzieży uczącej się w polskich szkołach na terenie Litwy, Białorusi i Ukrainy darów w postaci artykułów biurowych, pomocy szkolnych i materiałów edukacyjnych.

Pomoc trafi w tym roku m.in. do Grodna, Czerniowców, Starej Huty i Drohobycza. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem sprawuje Łódzki Kurator Oświaty oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Patronatem medialnym wspierają je Radio Łódź oraz TVP3 Łódź.

Wolontariusze , uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły również włączyli się w tę akcję. W dniach od 25 – 28.09. 2018 zbierane były m.in. artykuły plastyczne, artykuły piśmiennicze, tornistry  czy piórniki. Finalnie  udało się uzbierać ponad  2000 sztuk artykułów szkolnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w zbiórkę.

SKW „Tu i Teraz”

Skip to content