46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W miniony wtorek 12 grudnia 2017 roku na pływalni miejskiej Nawa odbyły się X igrzyska szkół podstawowych w pływaniu pod patronatem Prezydenta miasta Skierniewice współorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Nawa Skierniewice oraz Szkołę Podstawową nr 9.Do rywalizacji o medale przystąpiło ponad 400 zawodników z 9 placówek oświatowych. Zmagania rozpoczęły się od sztafet dziewcząt płynąca w składzie : Hładuńska, Chudzio,Jaśniak, Kuśmierczyk, Majewska oraz Tartanus,  gdzie nasza szkoła zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VI. Następne przystąiono do konkurencji indywidualnych. Miejsca na podium zdobyli: Hładuńska Amelia II miejsce w konkurencji 50m stylem dowolnym roczników 2007, Jaśniak Zuzanna III miejsce w konkurencji 50m metrów stylem roczniów 2006 dowolnym, Świderski Krzysztof w konkurencji 50m stylem dowolnym roczników 2007, Żaczkiewicz Bartosz III miejsce w konkurencji 50m stylem dowolnym roczników 2006, Kuśmierczyk Oliwia II miejsce w konkurencji 50m stylem grzbietowym roczników 2006, Wyszkowski Karol I miejsce w konkurencji 50m stylem grzbietowym roczników 2006, Chudzio Natalia II miejsce w konkurencji 25m stylem klasycznym roczników 2007. Następnie przystąpiono do rywalizacji w młodszych kategoriach wiekowych gdzie wielu naszych młodych „pływaków”również zdobywało medale; Sałuda Kamila II miejsce 25m stylem dowolnym rocznik 2010, Sadowski Michał I miejsce 25m stylem dowolnym rocznik 2010, Woźniak Lena I miejsce 25m stylem dowolnym z deską rocznik 2010, Korycki Filip I miejsce 25m stylem dowolnym z deską, Kuśmierczyk Laura I miejsce 25m stylem grzbietowym rocznik 2009, Wasilewska Oliwia III miejsce 25m stylem grzbietowym, Karwat Bartosz I miejsce 25m stylem grzbietowym roczników 2008 oraz Korbeń Bartosz III miejsce w tej samej konkurencji. Ponadto sztafeta dziewcząt klas I-III płynąca w składzie: Arseniuk Karina, Sałuda Kamila, Kania Nela, Kuśmierczyk Laura, Pawlikowska Maja oraz Wasilewska Oliwa zajęła wysokie II miejsce. Największą niespodziankę sprawina nam natomiast sztafeta chłopców złożona z dwóch przedstawicieli podobnie jak u dziewcząt roczników 2010,2009,2008 zdobywając najwyższe laury- I miejsce wygrywając z przewagą ponad 6 sekund nad kolejną ze szkół. W zwycięskiej sztafecie płynęli: Korycki Filip, Sadowski Michał, Broniarek Mikołaj, Wójcik Patryk, Korbeń Bartosz oraz Karwat Bartosz.  Gratulujemy wspaniałych rezultatów z życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.     

Link do wyników:

https://www.uksnawa.org/wp-content/pliki/12_12_skierniewice/index.html

Skip to content