46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

22 kwietnia  2023 roku dobiegła końca XIV edycja Międzynarodowego Konkursu Artystycznego m. Włodzimierza Pietrzaka „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Finał odbył się w Kaliszu.

Konkurs organizuje fundacja Pro Arte Christiana z Kalisza. Od początku budzi duże zainteresowanie nie tylko wśród dzieci i młodzieży z Polski, ale także z odległych zakątków świata jak Liban, Australia, Stany Zjednoczone, Republika Południowej Afryki czy Chiny.

W XIV edycji honorowy patronat nad konkursem objęła pani Elżbieta Witek, Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Tegoroczna edycja konkursu, zdobyła liczne grono uczestników (1066). W części plastycznej na konkurs napłynęło 851 prac z Polski, Belgii, B Bułgarii, Holandii, Litwy,  Mołdawii, USA i Ukrainy

Młodzi artyści przedstawili wizje plastyczne i fotograficzne tematyki konkursu: Polska, moja Ojczyzna, polskie obrzędy i zwyczaje ludowe, sport, kapliczki maryjne, szczęśliwy, kto sobie patrona Józefa ma za opiekuna, kosmos, Bóg Ojciec, makro i mikro świat.

Prace plastyczne oceniało jury w składzie: prof. UAM dr hab. Monika Kostrzewa, dr Beata Michalak-Konieczna, dr Anna Sobczyk-Gąsiorek i Maciej Konieczny.

W kategorii 7-13 lat wyróżnienie zdobyła uczennica naszej szkoły  – ALEKSANDRA RADEK z klasy 5a za obraz „Polskie obrzędy i zwyczaje ludowe”, która wykonała pracę pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pawła Legięckiego. 

XIV MIĘDZYNARODOWY KONKURS ARTYSTYCZNY im. WŁODZIMIERZA PIETRZAKA

Skip to content