46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

W piątek 5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Skierniewicach odbył się XXI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci dzieciom” pod hasłem „Między nami zwierzętami”. W konkursie brali udział reprezentanci klas 1-3 wszystkich szkół podstawowych z terenu miasta. Bardzo się cieszymy, że w tak licznej grupie młodych recytatorów wszyscy nasi uczniowie wspaniale się zaprezentowali, uzyskując wysokie lokaty.

W kategorii klas pierwszych, Agata Zdun z klasy 1d zdobyła III miejsce. Do konkursu przygotowywała ją p. Justyna Lorenc-Kowalska. W kategorii klas drugich, Marcel Dębosz z klasy 2a uplasował się na miejscu I, a do konkursu przygotowywał się pod okiem p. Iwony Wacławek. Natomiast w najstarszej kategorii klas trzecich, przygotowana przez p. Mariolę Machowską uczennica klasy 3d Lena Szewczyk zdobyła wyróżnienie.

Poza możliwością wysłuchania wybitnych interpretacji utworów polskich poetów, uczestnicy konkursu i zgromadzeni goście mieli przyjemność osobiście poznać znaną ilustratorkę książek dla dzieci oraz autorkę dziecięcej literatury p. Alę Hannę Murgrabię. Słynna skierniewiczanka opowiedziała o swojej bardzo interesującej pracy i przeczytała fragment swojego autorstwa książki pt. „Szalone kury Pana Dropsa”. Młodzi artyści wykazali się bardzo dużym zainteresowaniem, a pytań do Pani Ali nie było końca.

WSZYSTKIM LAUREATOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

Skip to content