W miniony piątek 05.10.2018 r. odbył się ostatni start jesiennej rundy XXIII Edycji Czwartków Lekkoatletycznych.
Ponad 70 uczniów z naszej szkoły zostało zgłoszonych do udziału w zawodach.
Uczniowie rywalizują w biegach (na krótkich, średnich i długich dystansach) oraz w konkurencjach technicznych
(rzut piłeczką palantową i skok w dal).
Głównym celem imprezy jest wyłonienie zwycięzców, którzy będą reprezentować miasto w Finale Krajowym oraz podnoszenie sprawności fizycznej uczniów.
Ważne jest również to, że uczestnicy mają możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego.
Wśród uczniów naszej szkoły czołowe miejsca na podium zajmowali:
Szymon Janecki w skoku w dal i biegu na 60 m
Patrycja Jaworska w skoku w dal i biegu na 60 m
Jakub Grzejszczak w skoku w dal i biegu na 60 m
Oskar Walczak w biegu na 300 m i rzucie piłeczką palantową
Bartosz Żaczkiewicz w skoku w dal i i biegu na 300 m
Na podium stanęli również:
Kinga Strzelczyk, Dominika Karbowiak, Aleksandra Krzesak, Aleksander Sulikowski, Jan Słodki, Jakub Bartoniewicz, Franciszek Małachowski, Roksana Wysocka, Alicja Zarębska.
Wiosną spotykamy się ponownie, liczymy na dalsze dobre wyniki i mamy nadzieję na systematyczny udział w zawodach wszystkich uczestników.