46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W dniach 10-13 lutego matematyczki naszej szkoły, Małgorzata Górecka i Beata Wyszogrodzka wzięły udział w XXXI Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki w Łodzi. W wydarzeniu tym uczestniczyło ponad 600 nauczycieli. Odbyło się ponad 150 różnego rodzaju aktywności, głownie warsztatów i wykładów.
Przez cztery dni nauczyciele uczestniczyli w warsztatach dotyczących dydaktyki matematyki, przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty, inspiracji na zajęcia dydaktyczne, aplikacji użytkowych przydatnych w środowisku szkolnym i wielu innych.
Na konferencji zostały zaprezentowane konkursowe prace uczniów pod tytułem „Matematyczna Manufaktura”. Jak co roku, wieczorem można było spotkać się w Pracowni Całodobowej i stworzyć piękne origami, czy też geometryczne mandale z włóczki i patyczków. Po warsztatach odbył się również Turniej Rumikub – gry, która rozbudza strategiczne myślenie.

Skip to content