46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

24 X 2019r. uczniowie klas 6 d i 6 h pod opieką wychowawców Doroty Ryfki i Sylwii Zakrzewskiej udali się na wycieczkę do Warszawy.

            Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Zamku Królewskiego.  Przewodnik oprowadził uczestników wycieczki po wspaniałych, pełnych przepychu salach królewskich: Tronowej, Rycerskiej, Marmurowej, Balowej z największym w Polsce plafonem. Można też było podziwiać znakomite obrazy, rzeźby oraz przedmioty należące do króla Stanisława Augusta Poniatowskiego ( miecz ceremonialny, berło, łańcuch Orderu Orła Białego itp.).

Po zakończeniu zwiedzania stałej ekspozycji uczniowie mieli możliwość obejrzenia krótkich filmów dokumentalnych pokazujących historię zamku aż do czasu jego całkowitego zniszczenia podczas powstania warszawskiego i odbudowy dzięki wsparciu mieszkańców stolicy.

            Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Parku Rozrywkowo – Sportowego TEPFactor. To trzecie na świecie tego typu miejsce, gdzie w labiryncie kilkudziesięciu pokojów można przeżyć niesamowitą przygodę i sprawdzić swoje umiejętności w czterech kategoriach: logiczne myślenie, cierpliwość, zręczność manualna oraz siła fizyczna. Dało to okazję do wzmocnienia więzi, rozwoju komunikacji, bliższego poznania koleżanek i kolegów. Duża dawka adrenaliny i śmiechu sprawiła, że uczniowie wyszli z labiryntu szczęśliwi i pozytywnie zmęczeni.

Skip to content