46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

5 listopada 2018 roku uczniowie klasy 6 e pod opieką nauczycielek, Renaty Stasiewicz i Moniki Boryny, uczestniczyli w zajęciach z edukacji czytelniczej i medialnej w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach. Do „Zaszyfrowanej biblioteki” zaprosiła uczniów tej klasy pani Mariola Szymczak.

Uczniowie wysłuchali wykładu, zilustrowanego prezentacją multimedialną dotyczącą funkcjonowania bibliotek i budowy książek. Zostali zapoznani z rodzajami zbiorów zgromadzonych w Bibliotece Pedagogicznej. Obejrzeli też książki pochodzące z XVIII czy XIX wieku oraz wydane w nietypowy sposób. Pracując zespołowo, korzystali z tradycyjnego i elektronicznego katalogu bibliotecznego.

Na koniec tego spotkania szóstoklasiści mogli pochwalić się wiedzą zdobytą podczas zajęć, rozwiązując quizy.

Opracowały: Renata Stasiewicz i Monika Boryna

Skip to content