W ramach projektu edukacyjnego „Pasje naszych rodziców” mieliśmy na świetlicy już dwa spotkania z panem Sławomirem Sidorem – pasjonatem fotografii. Pan Sławomir  opowiadał uczniom klas drugich i  trzecich o swoim hobby. Pokazał dzieciom różne obiektywy oraz  swoje zdjęcia, których nie robi przeciętny fotografik. Dzieci zafascynowane były zdjęciami Księżyca, Jowisza, stacji kosmicznej, kropli wody, kolorowych płynów wyciekających z naczyń, zwierząt, budynków.  Ważnym elementem spotkania było bezpieczne używanie aparatu fotograficznego – robienie i publikowanie zdjęć za zgodą tych, którym robiona jest fotografia.