46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Pod takim hasłem odbyła się wycieczka  do Niemiec, w której uczestniczyli uczniowie klas 7d,7a oraz 2a i 2b z oddziałów gimnazjalnych. Wyjazdy na jarmarki bożonarodzeniowe to  już niemal tradycja.  W zeszłym roku dzieci odwiedziły świąteczny Wiedeń, tym razem wybrały się za zachodnią granicę. Spacer po stolicy Niemiec zaczęły od zwiedzania niemieckiego parlamentu. Budynek Reichstagu robi wrażenie, najbardziej podobała się jego  szklana kopuła, z której można obserwować świątecznie udekorowaną stolicę. Jarmarki  przy Placu Poczdamskim i Placu Aleksandra to główne atrakcje wyjazdu. Potem przyszedł czas na Muzeum Techniki i Bramę Brandenburską  Kolejny dzień uczniowie spędzili na Tropikalnych Wyspach w Krausnicku pod Berlinem. W kompleksie największych w Europie  krytych basenów można było poczuć się jak w Amazonii, tropikalnym lesie albo na błękitnej lagunie – jak na wakacjach.

Skip to content