46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

9 listopada 2023 r. w naszej szkole gościło Bractwo Rycerskie KERIN. Przedstawione zostały dwa pokazy historyczne. Celem ich były nie tylko doznania estetyczne, ale także podróż do mniej znanych zakamarków historii.

Uczniowie klas 4 uczestniczyli w żywej lekcji historii ,,Mieszko i wikingowie’’.

Prowadzący pokaz zaprosili nas do świata naszych przodków. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie słowiańskiego grodu. Poznaliśmy wierzenia i zwyczaje jego mieszkańców. Dzięki podróży w czasie wzięliśmy udział w wyprawie wojennej Mieszka I, byliśmy świadkami jego ślubu z księżniczką czeską Dobrawą i poznaliśmy wikingów.

Uczniowie klas 5 przenieśli się w czasie do starożytnego Rzymu.

Poznali legendę związaną z założeniem miasta oraz historię od monarchii poprzez republikę, aż po cesarstwo. Zobaczyli, jak wyglądało życie rzymskiego legionisty oraz byli świadkami walki gladiatorów. Ponadto dowiedzieli się jak głosowano w senacie i jakie były przyczyny upadku Imperium Rzymskiego.

Skip to content